Антикоррупция

АМПУ хоче вести господарську діяльність без урахування інтересів одеського профспілки моряківАдміністрація морських портів взялася оскаржувати один з ключових пунктів колективного договору між нею і профспілкою працівників морського транспорту «Одеський морський порт», укладеного на 2016 — 2018 роки.

У грудні 2018 р. Держпідприємство «Адміністрація морських портів України» звернулося з позовом до профспілки працівників морського транспорту «Одеський морський порт» про визнання недійсним пункту 2.12 колективного договору.

Згідно з цим пунктом договору, АМПУ своєчасно інформує профспілка про економічний і фінансовий стан підприємства, про підготовлювані зміни в організації виробництва і праці, оплату праці, плани соціального розвитку Одеської філії ДП «АМПУ» — не менш, ніж за 2 місяці. Також цей пункт зобов’язує АМПУ приймати рішення з питань, що стосуються змін в організації виробництва і праці, трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, виключно за погодженням з профспілкою, з дотриманням чинного законодавства, умов генеральної, галузевої угод та цього договору.

Читайте також: Стивідори: не можна сміятися над роботою херсонської Адміністрації морських портів

ДП «АМПУ» вважає, що положення п. 2.12 колективного договору виходять за межі компетенції сторін цього договору і регулюють порядок здійснення господарської діяльності, а тому повинні бути визнані недійсними. Легко зрозуміти, що необхідність завчасно узгоджувати свої дії з профспілкою дуже заважає «плідної» діяльності Адміністрації портів. АМПУ не бажає інформувати трудовий колектив про те, що вона робить. «Адміністратори» хочуть тихо творити все, що бажають.

Профспілка наполягає, що даний спір взагалі не підлягає розгляду в порядку господарського судочинства, — він виник трудових відносин, тому підвідомча судам загальної юрисдикції.

Апеляційна скарга АМПУ була відхилена, хоча Адміністрація портів продовжує стверджувати, що необхідність враховувати думку одеського профспілки моряків заважає її господарської діяльності.

Необхідно відзначити, що спроби АМПУ усунути профспілка від нагляду за дотриманням прав трудівників моря віщують нову проблему в морській галузі.

Якщо Вам відомі факти незаконних дій у портовій сфері, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 

Теги: Адміністрація морських портів України, АМПУ

Коментарі 0

Залишити коментар
Источник

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top