Новости Украины

На «Інтері» – прем’єра серіалу «Місце, що будинком зветься» — РЕДПОСТ

У вівторок, 28 травня, в 10:10 на телеканалі «Інтер» стартує австралійський серіал «Місце, що будинком зветься» (оригінальна назва – A place to call home, українську назву – «Там, де твій дім»).

// inter.ua

Це багатосерійна драма про любов і втрати, а також – про зміни, які відбувалися в суспільстві після Другої світової війни. За сюжетом фільм нагадує культову кінокартину «Довга дорога в дюнах», також багато критики порівнюють його з відомої британської історичною драмою «Абатство Даунтон», при цьому підкреслюючи, що австралійський серіал більш глибокий за змістом.

Дія серіалу починається в 1953 році. Після 20 років життя в Європі медсестра Сара Адамс змушена повернутися в рідну Австралію. Вона дізналася про смерть брата і приїжджає додому, щоб піклуватися про матір. За ці роки її країна сильно змінилася: вона кардинально відрізняється від тієї Австралії, яку пам’ятає головна героїня. Жахи Другої світової війни ще живі в пам’яті людей. На батьківщині Сару чекає непевне сьогодення, туманне майбутнє і таємниці з минулого… Головній героїні доведеться пройти через багато випробувань, перш ніж вона знайде місце, яке зможе назвати своїм домом. Але чи знайде вона в собі сили, щоб почати життя заново?

За словами продюсера і автора ідеї драми «Місце, що будинком зветься» Бевана, він зняв серіал про 50-х роках минулого століття, тому що це самий непростий час. «Драма – це, перш за все, конфлікт, а ми зараз живемо у відносно спокійний час. Мені довелося звертатися до післявоєнного періоду, де були біль і горе». Також зізнався, що натхнення для написання сценарію він черпав з картин 50-х років режисера Дугласа Сірка – «Слова, написані на вітрі» і «Все, що дозволено небесами».

Головну героїню грає відома австралійська актриса Березня Дюссельдорп («Джанет Кінг», «Палаючий людина»). «Моя Сара – тендітна жінка, яка володіє величезною силою волі, співчуття до оточуючих, але не відчуває жалю до себе через те, що їй довелося пережити, – розповідає актриса. – Серіал «Місце, що будинком зветься» об’єднує в собі романтизм і красу історичної драми з розповіддю про жорстокий і похмурий період історії Австралії, коли країна тільки ставала мультикультурної. У картині показано життя і багатих людей, і представників робочого класу. Це епічна, майже шекспірівська історія».

Події серіалу розгортаються у вигаданому австралійському місті Інвернесс і в такому ж вигаданому маєток Еш Парк. Насправді Еш Парк – це резиденція Камелот, розташована в південно-західному передмісті Сіднея – Киркхам-лейн. А Інвернесс знімали у містах Кадмен і Південне Нагір’я в Новому Південному Уельсі. Частина зйомок «Місця, що будинком зветься» проходила в самому Сіднеї.

Напередодні прем’єри багатосерійної драми – 5 фактів про те, як проходили зйомки.

1. Щоб достовірно передати в кадрі життя австралійців у повоєнний час, виконавиця головної ролі Березня Дюссельдорп дивилася документальні фільми, читала книги про те періоді, а ще – про Голокост. За сюжетом медсестра Сара Адамс в Європі вийшла заміж за єврея. Заради коханого перейшла з католицизму в іудаїзм. А коли почалася Друга світова війна, потрапила в нацистський концентраційний табір, але зуміла вижити. Однак, повернувшись до Австралії, вона зіткнулася з релігійною дискримінацією і переслідуваннями: навіть рідна мама не захотіла з нею спілкуватися із-за того, що Сара зрадила католицьку віру. Щоб зрозуміти людей, яким довелося зіткнутися з антисемітизмом, Березня Дюссельдорп також спілкувалася з тими, хто пережив подібні випробування. «Моя сестра одружена з євреєм, і я розмовляла з ним і всієї його родиною, – розповідає актриса. – Я годинами дивилася фільм «Шоа» режисера Клода Ланцмана (французький документальний фільм, що розповідає про масове винищення євреїв у нацистських концтаборах). Відвідувала музей Голокосту у Сіднеї. Я помітила одну спільну рису у євреїв, яким вдалося вижити в той час: вони ніколи не говорили про себе як про жертви».

2. Для роботи в серіалі про 50-х роках акторам доводилося вчитися вести себе, як люди минулого століття. Наприклад, виконавці всіх основних ролей вчилися їздити верхи, управляти ретроавтомобилями. А також вчили правила етикету під час проведення прийомів, чайних церемоній та інших заходів для багатих людей. Адже оповідання розгортається не тільки навколо головної героїні, але і навколо заможного сімейства австралійських поміщиків Блай, з якими доля зводить Сару на кораблі під час подорожі з Європи до Австралії.

3. Більшість нарядів, в яких актори з’являються на екрані, – автентичний одяг 50-60 років XX століття. Перед зйомками художник по костюмах Ліза Мигер багато часу проводила в Державній бібліотеці Нового Південного Уельсу, переглядаючи старі фотоальбоми, щоб зрозуміти, як люди тоді одягалися. «50 роки минулого століття – прекрасний період для роботи, – каже вона. – Це була захоплююча ера для моди. Тоді в жіночих силуетах був акцент на талії, що дуже красиво виглядає в кадрі». Багато одягу і аксесуарів для героїв художник по костюмах купувала в антикварних магазинах і у колекціонерів. «Мені пощастило зустріти жінку, яка збирала речі з 15 років, – розповідає Ліза. – У неї – цілі скрині з історичної одягом. Вона була рада, що ми взяли ці речі і дали їм нове життя в нашому фільмі».

4. У драмі «Місце, що будинком зветься» знялися дві акторські пари, які в кадрі теж грають подружжя. Так, роль чоловіка-єврея головної героїні зіграв чоловік Марти Дюссельдорп – актор Бен Уинспир. А в одному з епізодів серіалу знялися їх дочки – 8-річна Грейс і 5-річна Мегі. Ще одна акторська пара – Крейг Холл, який грає сільського доктора Джека Дункана, і Сара Уайзман у ролі ліберально мислячої Каролін Блай, дочки багатої поміщиці. Актори, одружені вже 15 років, зізнаються, що ще ніколи не проводили стільки часу разом, як на зйомках цього серіалу. Більш того, в Місці, що будинком зветься» вони ще раз пережили найзворушливіший момент своїх відносин – весілля.

5. Самий незвичайний персонаж серіалу – собака по кличці Лаки, вірний друг головної героїні. Його грає бордер-коллі на прізвисько Чіллі. Він улюбленець всієї знімальної групи. А ще – дуже артистичний. У серіалі є епізод, де Лаки збиває машина. Тварина так правдоподібно відіграло цей момент, що багато глядачів не змогли стримати сліз, навіть власники собаки. «Моя мама так ридала під час цього епізоду! – згадує господиня і тренер пса Вікі Остін. – Незважаючи на те, що Чіллі був живий і здоровий і лежав біля її ніг».

Всього в драмі «Місце, що будинком зветься» – 6 сезонів і 67 серій.

Серіал виходитиме на «Інтері» з вівторка по п’ятницю о 10:10 (по дві серії на день).

Click to comment

Оставить комментарий

Most Popular

To Top